Kelly Bishop'un yeni anı kitabından 'Gilmore Girls' açıklamaları

rookiemag

New member
Rafta

Üçüncü Gilmore Kızı

kaydeden Kelly Bishop
Galeri Kitapları: 256 sayfa, 29 dolar

Sitemizde bağlantısı verilen kitapları satın alırsanız The Times, şu adresten komisyon kazanabilir: Bookshop.orgücretleri bağımsız kitapçıları destekleyen.

Kelly Bishop, Amy Sherman-Palladino'nun sevilen komedi-drama filmi “Gilmore Girls”te artık ikon haline gelen Emily Gilmore rolünü üstlenmeden çok önce çarpıcı bir özgeçmişe sahipti. 1960'ların ortalarından itibaren Bishop çok sayıda Broadway gösterisinde yer aldı ve “A Chorus Line”ın ilk versiyonundaki Sheila rolüyle Tony Ödülü kazandı. 80'li yıllarda “Dirty Dancing”de Frances “Baby” Houseman'ın annesi olarak göründü ve sonraki yıllarda “One Life to Live” ve “All My Children” programlarında gündüz televizyonlarına çıktı.

Bununla birlikte, kariyerindeki tüm zirvelere rağmen, Bishop muhtemelen 2000'den 2007'ye kadar “Gilmore Girls” filmindeki paralı New England reisi olarak keskin ve karmaşık performansıyla tanınmaya devam edecek – bu dönemi yeni anı kitabı “The Third Gilmore”da çok güzel bir şekilde anlatıyor. Kız.”

Samimi ve gerçekçi bir anlatımla, 80 yaşındaki Bishop, eğitimli bir balerin olarak New York'a taşındığı ve Broadway sahnesine (o zamanlar doğum adı Carole Bishop ile) girdiği, Woody Allen'ın ilk filmi için seçmelere katıldığı ilk yıllarına bakıyor. – “Central Park West” oyunu, Paul Mazursky'nin 1978 Oscar adayı draması “An Unmarried Woman”da filme geçiş ve “Bunheads” ve “The Marvelous Mrs. Maisel”de birlikte çalışmaya devam ettiği Sherman-Palladino ile tanışması.

“Bu konuda hiçbir iddia yoktu [Sherman-Palladino]Bishop, kitabında şöyle yazıyor; “Sadece işinin değerini ve projesinin kalitesini bilen ve bunun nasıl yapılması gerektiği konusunda net olan bir kadın.”

İşte Bishop'un anı kitabından “Gilmore” temalı birkaç açıklama daha – şimdi yayında.

Üzgünüm, Jess ve Dean hayranları – Bishop, Team Logan'dır

“Gilmore Girls” kültürel sohbetin bir parçası olduğu sürece izleyiciler, Rory Gilmore'un (Alexis Bledel) sevgilisinin hangisinin en iyisi olduğu konusunda ikiye bölündü; bu tartışma, Netflix'in 2016'daki “Gilmore Girls” yeniden canlanmasına kadar uzandı. Tipik olarak, kavga, duygusal açıdan kaçınan ama iyi okunan bir “kötü çocuk” olan ve kendini gerçekleştiren yayınlanmış bir yazar olan Jess (Milo Ventimiglia) ve Rory'nin Yale'deki sınıf arkadaşı Logan Huntzberger (Matt Czuchry) ile ilgili olarak yetiştiriliyor. aile yayıncılık imparatorluğunu devralın. Bir de Rory'nin ilk erkek arkadaşı Dean (Jared Padalecki) var; nazik, istikrarlı ve iletişimsel ama periyodik olarak Rory'nin Ivy League hayalleri tarafından tehdit edilen davranışlarda bulunuyor. Karısını Rory ile aldattığından bahsetmiyorum bile.

Bishop anılarında “Ben her zaman Logan Takımıydım” diye yazıyor. “'Gilmore Girls'teki tüm genç oyuncular hem ekranda hem de ekran dışında muhteşemdi, ancak birçoğu çocuksu görünse de Logan daha erkeksi bir yaklaşım benimsedi ve bunun Rory'nin partneri olarak mükemmel bir şekilde işe yaradığını düşündüm.”

Lorelai'nin aşk hikayesine gelince, Bishop Team Luke'tur

Hayranlar ayrıca, diziye Rory'nin hazırlık okulu öğretmenlerinden biri olan Max Medina (Scott Cohen) ile çıkan Lorelai Gilmore (Lauren Graham) için hangi aşkın en iyi olduğu sorusu üzerinde de tartıştılar. Daha sonra, Rory'nin güvenilmez ama çekici babası Christopher (David Sutcliffe) ile Lorelai için sert dış görünüşü ve sönmeyen meşalesi olan yerel lokanta sahibi Luke (Scott Patterson) arasında langırt oynar.

Bishop, “Ben kesinlikle Luke Takımıydım” diyor. “Sorun sadece Luke'un onu gerçekten sevmesi değildi. Ayrıca çok ilginç, spesifik bir kadınla karşı karşıya olduğunu anladı ve onu 'yakaladı'. Onları birlikte izlemeyi çok sevdim.”

Bishop'ın en sevdiği Emily hakareti Logan'ın annesine yönelikti

Emily'nin tanımlayıcı özelliklerinden biri, görünüşte sonsuz olan sert hakaretleriydi. Her ne kadar Emily'nin dikenlerinin büyük kısmı kayınvalidesi, kocası ve kızı için ayrılmış olsa da, 6. Sezonun “Yapacak Sihirimiz Var” bölümünde Logan'ın annesi Shira'ya (Leann Hunley) görkemli bir şekilde saldırdı. Huntzberg'lilerin Rory'ye Logan'la çıkmak için “uygun şekilde yetiştirilmediğini” söylediğini öğrenince.

Bishop şöyle yazıyor: “Emily'nin yüzünde bir gülümseme tuttum, böylece uzaktan Shira'ya elbisesinden dolayı iltifat ediyormuş ve bunu kimin tasarladığını soruyormuş gibi görünebilirdi, oysa o aslında 'Sen iki kişiliktin' gibi sözler söylüyordu. tanıştığınızda Hicksville'den otobüsten yeni inmiş küçük altın arayıcısı [Logan’s father] Mitchum hangi bara rastlarsan git. … Şimdi olayın tadını çıkarın.'

“Bu, Amy'nin mutlak bir başyapıtıydı ve bunu sunmak büyük bir keyifti; yalnızca Emily'nin doğası gereği en iyi hali olduğu için değil, aynı zamanda torununa olan şiddetli sevgisinin bir başka göstergesi olduğu için.”

2002'de Dünya Bankası'nın “Gilmore Girls” filminden bir sahnede Emily rolünde Kelly Bishop (solda), Lorelai rolünde Lauren Graham, Rory rolünde Alexis Bledel ve Richard rolünde Edward Herrmann.

(Mitchell Haddad / Dünya Bankası)

Bishop 'Gilmore Girls'ün son sezonunu beğenmedi

Çok az “Gilmore Girls” hayranı, 2006'dan 2007'ye kadar süren yedinci ve son sezonunu olumlu düşünüyor. Sözleşme müzakerelerindeki bir aksaklık nedeniyle Amy ve kocası/ortak yazar/yapımcı Dan Palladino, 6. Sezondan sonra diziden ayrıldılar. Warner Bros. yeni bir yazım ekibi kurdu, Bishop, “Gilmore Girls”ün “sanki hava büyük, ışıltılı bir balondan yavaş yavaş dışarı çıkıyormuşçasına, bir haftadan diğerine biraz uykulu ve yorgun göründüğünü” hatırlıyor ve Kimse bunu yüksek sesle söylemek istemese de partinin sona erebileceğini hissedebiliyorduk.”

Bishop ayrıca şunu söylüyor: “Bildiğim kadarıyla Amy hâlâ dizinin tek bir bölümünü izlemedi. [Season 7].”

Ancak Netflix'in bölücü 'Hayatta Bir Yıl'ı sevdi

“Gilmore Girls” 2014 yılında Netflix'te yayınlandığında popülaritesinde olağanüstü bir artış yaşadı. Bishop, “Yalnızca orijinal izleyicileri tekrar tekrar izlemekle kalmadı, aynı zamanda tamamen yeni nesiller de onunla tanıştı ve ona aşık oldu” diye anımsıyor.

Yenilenen ilgi, 2015 yılında ATX TV Festivali'nde 15 yıllık bir yeniden buluşma paneline ve bir yıl sonra Netflix'in yeniden canlanmasına yol açtı. Dört bölümlük “Hayatta Bir Yıl” Palladinos'u geri getirse de, tepkiler kesinlikle karışıktı. Eleştirmenler genel olarak mini diziyi tercih etti, ancak Bishop'un yazdığı gibi hayranlar “kendilerine bırakıldıklarını düşündükleri yarım kalmış işlerden dolayı hayal kırıklığına uğradılar”.

Yarım kalmış işlerden biri de Rory'nin Lorelai'ye söylediği o meşhur “son dört kelime”ydi: “Anne?” “Evet?” “Hamileyim.” Siyaha kesin.

“Bu gizemli 'son dört kelime' beni çileden çıkarmaktan çok ilginç buldu, çünkü izleyiciler arasında Rory'nin kimden hamile kaldığı ve bunun yansımalarının ne olacağı konusunda tartışmalara yol açtı. Bu arada ben şahsen onun Logan olduğunu düşünüyorum.”